MICE Suwałki

Suwałki liczące ok. 70 tys. mieszkańców są drugim co do wielkości, po Białymstoku, miastem w województwie podlaskim. To jeden z trzech ośrodków subregionalnych województwa podlaskiego, centrum administracyjne, gospodarcze i kulturalne północno-wschodniej części regionu.

Przez miasto przebiegają ważne szlaki komunikacyjne – z Berlina przez Warszawę do Sankt Petersburga oraz z Warszawy do Helsinek (przyszła droga tranzytowa szybkiego ruchu Via Baltica łącząca kraje bałtyckie z Europą Zachodnią) oraz szlak kolejowy (przyszła Rail Baltica).

 

Obsługa komunikacyjna miasta odbywa się poprzez drogę krajową nr 8 i drogę ekspresową nr S61 będącą częścią międzynarodowej trasy E-67 oraz linię kolejową i lotnisko lokalne. Miasto posiada obwodnicę o długości 12,83 km. W 2019 r. Miasto zakończyło budowę utwardzonego pasa startowego na suwalskim lotnisku. Pas ma 1320 m długości i 30 m szerokości. Mogą z niego korzystać samoloty pasażerskie przewożące do 50 osób oraz śmigłowce, szybowce, motolotnie, awionetki i małe samoloty. W ramach tej inwestycji powstała też: płyta do zawracania, płyta postojowa, droga kołowania oraz infrastruktura techniczna.

Wokół Suwałk leżą atrakcyjne i szczególnie cenne tereny i obiekty — zarówno pod względem przyrodniczym, jak i krajoznawczym (zespoły poklasztorne, ruiny pałaców i dworków, ozdobne budownictwo drewniane, zabytki sakralne) oraz turystyczno-rekreacyjnym (jeziora, rzeki, lasy i trzy puszcze: Augustowska, Romincka i Borecka). Bezpośrednie sąsiedztwo z dwoma parkami przyrody: Wigierskim Parkiem Narodowym, Suwalskim Parkiem Krajobrazowym sprawia, że miasto stanowi doskonałą bazę wypadową do wszystkich najpiękniejszych zakątków Suwalszczyzny i wschodnich Mazur.

Suwałki to także miasto aktywnego wypoczynku z bogatym kalendarzem imprez i wydarzeń kulturalnych wśród których najbardziej znanym jest Suwałki Blues Festival organizowany w połowie lipca każdego roku.

W ostatnim czasie w Suwałkach zrealizowano kilka znaczących inwestycji, które w zasadniczy sposób zmieniły oblicze miasta m.in. wybudowano nowoczesny Aquapark z pływalnią oraz wielofunkcyjną salę koncertowo-teatralną, zmodernizowano stadion piłkarski i plac Marii Konopnickiej w centrum miasta.

Miasto posiada również największą w regionie halę sportowo-widowiskową na 2121 miejsc – Suwałki Arena. W mieście funkcjonuje 5 hoteli o standardzie trzech gwiazdek, które zapewniają możliwość organizacji licznych konferencji, wystaw, szkoleń, prezentacji i spotkań biznesowych.

Nowoczesne hotele, sale konferencyjne, baza gastronomiczna oraz otoczenie powoduje, że Suwałki, są idealnym miejscem do organizacji szkoleń, konferencji czy spotkań biznesowych.

Idea utworzenia Parku wynikła z poszukiwania pomysłu na przełamanie istniejących barier i opóźnień w rozwoju województwa podlaskiego. Celem strategicznym Parku jest stworzenie w Suwałkach atrakcyjnego miejsca wzajemnych powiązań pomiędzy nauką a biznesem, umożliwiającego transfer technologii i prowadzenie innowacyjnych form działalności gospodarczej i inwestowania.

Centrum Konferencyjne, do duża – mieszcząca 300 osób, amfiteatralna sala konferencyjna z pomieszczeniami dla tłumaczy symultanicznych i dwom kameralnymi salkami oraz sala na 100 osób z zapleczem kateringowym. Obydwie sale wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi mogą być użytkowane wspólnie tworząc przestrzeń konferencyjno – wystawienniczą, bądź oddzielnie. Całość wyposażono w nowoczesne rozwiązania audio i video, umożliwiające m. in. elektroniczne liczenie głosów przy głosowaniach, nagrywanie i transmisję obrad.

Obiekty Parku charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami, funkcjonalnością, wysoką, jakością wykonania i ciekawą architekturą.

Więcej na: https://www.park.suwalki.pl/

VisitSuwalki

Odkryj swoją naturę

Centrum Informacji Turystycznej

ul. Hamerszmita 16
16-400 Suwałki
tel.+ 48 87 735 10 99

Obserwuj nas