Miasto dla

Dzieci

Warto wiedzieć, że to w Suwałkach urodził się Lechosław Marszałek – współtwórca popularnych filmów o psie Reksiu oraz Bolku i Lolku. Także w Suwałkach urodziła się Maria Konopnicka, której opowieści stały się inspiracją do utworzenia suwalskiego Zaułka Krasnoludków i szlaku „Krasnoludki są na świecie” – atrakcji dla młodych (i nie tylko) turystów, które pozwolą ciekawie spędzić czas i rozbudzą wyobraźnię. Miasto oferuje także wiele innych atrakcji dla dzieci – imprezy, questy, czy miejsca takie jak Aquapark czy Skatepark czy Bikepark.

Krasnoludki są na świecie

W Suwałkach na młodych poszukiwaczy czeka Zaułek Krasnoludków. W malowniczym ogródku na tyłach Muzeum im. Marii Konopnickiej król Błystek wraz ze swoją świtą i niania Anusia, przeprowadzą najmłodszych przez przygodę w bajkowym świecie.

 

W zaułku znajdziesz altanę teatralną, krzesełka i stoły krasnoludków i… olbrzymów. Lustra działające jak magiczne zwierciadła oraz karuzelę rodem z epoki Marii Konopnickiej. A na koniec wizyty polecamy zdjęcie w królewskim tronie.

.

VisitSuwalki

Odkryj swoją naturę

Centrum Informacji Turystycznej

ul. Hamerszmita 16
16-400 Suwałki
tel.+ 48 87 735 10 99

Obserwuj nas